Dollars Fansubs
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Μια ομάδα που μεταφράζει anime με ελληνικούς υπότιτλους!!!
 
ΦόρουμΑρχικήProjectsLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Γνωριμία μελών!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
juohmaru

juohmaru


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 08/08/2016
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα

Γνωριμία μελών! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γνωριμία μελών!   Γνωριμία μελών! Icon_minitimeΤρι 09 Αυγ 2016, 1:39 pm

Καλημέρα-σπέρα!
Σκέφτηκα ν ανοίξω ένα Topic για να γνωριστούμε μεταξύ μας, όποιος θέλει να πει δυο λόγια για τον εαυτό του Very Happy
(Αν ενοχλεί τους διαχειριστές, μπορούν να το μεταφέρουν σε κάτι δικό τους, η και να το διαγράψουν, χωρίς καμία παρεξήγηση φυσικά)

Λοιπόν λοιπόν... Καταρχάς να πω ότι χάρηκα για τη γνωριμία με την ομάδα, από ότι καταλαβαίνω είναι καινούργια και εύχομαι καλή σταδιοδρομία, κουράγιο, επιτυχία. Θα αναμένω για κάθε νέο prooject σας και σας ευχαριστώ που μεταφράζεται anime στα Ελληνικά γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσα να δω Smile

Με λένε Αχιλλέα, από την ηλικία των 18 όμως έχω επιλέξει το "Juohmaru" σαν ψευδώνυμο, γιατί είμαι μεγάλος λάτρεις του παλιού Anime "Plawres Sanshiro", δραστηριοποιούμαι στην κοινότητα των Anime/Manga από το 2012 και τώρα είμαι 28 χρονών, μένω Αθήνα(Otaku μόνος ψάχνει ένα πράγμα το κατάντησα αχαχαχαχ) και έχω συνδέσει πολύ τη ζωή μου γύρω από τα Anime.
Σαν χόμπι έχω:
Να βλέπω Anime, όλων των ειδών μ αρέσουν εάν και εφόσον καλύπτουν μεμονωμένα το καθένα τα κριτήρια και τα γούστα μου, έχω όμως μια μικρή αδυναμία στα Mecha.
Να σκέφτομαι διάφορες ιστορίες και να γράφω, αν και συνήθως δεν ολοκληρώνω κάτι Razz πέρα από μια ιστορία που έχω πάρει πιο σοβαρά και θέλω να δουλέψω...
Chat, Net, σελίδες και ομάδες στις οποίες δραστηριοποιούμε και βολτούλες με την παρέα μου. Ναι είμαι πολυάσχολος τι να λέμε τώρα, το ξέρω χαχαχα

Yoooooshhh αυτά είναι καλά πιστεύω για αρχή Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://greekotakuteam.wordpress.com/
ErnaGhoul
Admin
ErnaGhoul


Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2016
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονική

Γνωριμία μελών! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωριμία μελών!   Γνωριμία μελών! Icon_minitimeΤετ 10 Αυγ 2016, 12:45 am

Καλησπέρα!
Με λένε Ερνάντο και συνήθως με φωνάζουν όλοι Έρνα. Είμαι 16 ετών (μικρός χααχαχ) και ξεκίνησα το fansubbing ως χόμπι. Είμαι λάτρης των άνιμε και ξεκίνησα από τα 12-13 να βλέπω στο ίντερνετ. Από παλιά αναρωτιόμουν γιατί δεν είχα κάποιο χόμπι, αφού έβλεπα συνεχώς άλλα άτομα να ασχολούνται με κάτι, έτσι αποφάσισα να ασχοληθώ με το fansubbing, είμαι ακόμα ερασιτέχνης και μαθαίνω πολλά πράγματα. Μένω στη Θεσσαλονική, περιοχή Πολίχνη (καρατάσου). Μ'αρέσει να δημιουργώ άνιμε ιστορίες με κεντρικά πρόσωπα τον εαυτό μου και τους κοντινούς. Ελπίζω στο μέλλον να είναι επιτυχής η ομάδα μας και το forum να μεγαλώνει. Αυτά δε μου έρχονται και πολλά. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dollarsfansubs.forumgreek.com
KateDeathwish




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2016

Γνωριμία μελών! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωριμία μελών!   Γνωριμία μελών! Icon_minitimeΔευ 15 Αυγ 2016, 2:49 pm

Γεια σααααας!

Πετάχτηκα κι εγώ! Είμαι η Κατερίνα (KateDeathwish) και αυτή τη στιγμή είμαι 24 (αν και σε ένα μήνα μπαίνω στο 1/4 κι εγώ με τη σειρά μου). Μένω στην Αθήνα, αν και μακάρι να ήμουν στην Ιαπωνία (όπως πολλοί ευχόμαστε Razz ).

Πρώτη φορά γνώρισα τα anime 4 χρόνια πριν, όταν ήμουν στο 3ο έτος της σχολής μου (ενώ δεν είχα καμία μα καμία ιδέα, ούτε ακουστά) και δύο χρόνια πριν (ενώ άρχισα να διαβάζω δειλά-δειλά manga) είπα πως θα ήθελα να έχουμε manga στα ελληνικά, γιατί αυτή είναι η γλώσσα μας και δεν χρειάζεται να βασιζόμαστε στα αγγλικά πάντα. Όπως και οι fansubbers, αφιερώνω πολλές ώρες από την ημέρα μου για να μεταφράζω και να επεξεργάζομαι τα αγαπητά ανατολικο-κόμικ. Δύο χρόνια πριν αποφάσισα πως για να μπορώ να μεταφράζω όπως αξίζει στα manga και τη γλώσσα, έπρεπε να μάθω Ιαπωνικά. Οπότε τα Ιαπωνικά είναι η καινούρια μου αγάπη - στόχος!

Dewa, yoroshiku onegai itashimasu! bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teliosmetonma

teliosmetonma


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2017

Γνωριμία μελών! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γνωριμία μελών!   Γνωριμία μελών! Icon_minitimeΤρι 12 Δεκ 2017, 10:11 pm

Γεια σε ολους λεγομαι Αγγελος και βλεπω πως εχετε κανει ενα ωραιο φόρουμ Wink cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.yugioh.gr
 
Γνωριμία μελών!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dollars Fansubs :: Dollars Fansubs :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: